) Karviná je relaxační - Proč Karviná?

je relaxačníKarviná je, nejen v ČR, proslulá díky svému lázeňství. Lázně Darkov totiž patří k předním lázeňským a rehabilitačním zařízením v České republice. Jedná se také o jedny z nejstarších jodových lázní v Evropě. Ve světě je znají také díky využití přírodní léčivé vody jodobromové solanky. Jejich počátky sahají až do roku 1867, kdy byly místní přírodní prameny uznány za léčivé a byla tak zahájená první lázeňská sezóna. První zmínky o léčivých účincích pramenů však sahají až do 13. století, kdy pro svou osobní potřebu obyvatelé Karviné využívali léčivou studánku Stříbrňočku.

Současně lázně tvoří dvě zařízení, tedy Historické Lázně Darkov a Rehabilitační sanatorium, která se specializují na léčbu ústrojí nervového, pohybového, oběhového, gynekologické a kožní onemocnění.

Historické Lázně Darkov se nacházejí uprostřed nádherného parku se Společenským domem, který ve svém prvorepublikovém duchu nabízí snídaně podávané formou rautů, obědy i večeře. Svým hostům nabízí rovněž ubytování v pěti nově zrekonstruovaných vilách, případně přímo ve Společenském domě. V tomto parku se dále nachází Alzheimer centrum, jejichž zaměstnanci pečlivě sledují vývoj v oblasti geriatrie či Alzheimerovy nemoci. Nové postupy po konzultaci s lékaři a klienty poté zavádí do jejich péče.