) Karviná je sportovní - Proč Karviná?

je sportovníPro nadšence sportovních aktivit město Karviná nabízí řadu možností. Kromě tradičních provozoven, jako je letní koupaliště, zimní stadion a klasické posilovny lze ve městě využít například veřejná workoutová hřiště v příjemném prostředí parku Boženy Němcové či lesoparku Dubina nebo navštívit golfový resort v karvinské oblasti Lipiny.

Za hezkého počasí lze navštívit také discgolfové hřiště, které nabízí zábavný sport pro celou rodinu či partu přátel, kdy se účastníci snaží pomocí létajících talířů trefit speciální koše na co nejmenší počet hodů.

Co se týče letních radovánek, obyvatelé města si velmi oblíbili tzv. Karvinské moře, tedy vodní plochu vzniklou v důsledku poklesů při hlubinné těžbě černého uhlí. Tyto lokality jsou průběžně upravovány, v roce 2020 byla vytvořena i písčitá pláž pro pohodlnější rekreaci.

Velmi oblíbeným sportovním místem je také in-line a cyklostezka. In-line stezku tvoří 2316 metrů dlouhý okruh parkem Boženy Němcové, který tak poskytuje „nekonečnou“ dráhu pro klidnou jízdu. Mimo to město Karviná pravidelně v letních měsících organizuje, spolu s Mládežnickou radou Karviná, akci „Na in-line po Karviné“, kde se každý může projet trasou dlouho zhruba 5,6 km po hlavních tazích města.

Velmi oblíbené jsou také cyklotrasy. Například cyklistická trasa 6257 vedoucí podél řeky Olše. Tato trasa dlouhá 50 km, z nichž 12,5 km je na území Karviné, je mnohdy využívaná i in-line bruslaři. Na českém území trasa vede přes Chotěbuz, Karvinou, Doubravu, Dětmarovice, Petrovice u Karviné, Dolní Lutyni, Bohumín, až do polského města Racibórz.

Kolem česko-polské hranice si lze udělat cyklovýlet po 43 km dlouhé Železné cyklostezce vedoucí z Karviné přes Petrovice u Karviné, Zebrzydowice, Jastrzębie-Zdrój až do Godówa.

Je potřeba také zmínit, že Karviná má plno svých fanoušků díky fotbalového klubu MFK Karviná a házenkářskému klubu HCB Karviná.