) Karviná je zelená - Proč Karviná?

je zelenáJednou z hlavních atraktivit a chloubou města je park Boženy Němcové. Hlavní vstup do parku představuje brána mezi Zámkem Fryštát a kostelem Povýšení sv. Kříže. Dřívější pořádání panských honů letohrádek, mléčnici a prádelnu, dnes vystřídal výběh pro daňky, srnce, ptactvo, kozy a brzy i morčata. Park v posledních letech prochází řadou rozsáhlých obnov, mezi které patří revitalizace zeleně, terénní úpravy a realizace několika staveb, jako je dětský koutek či Larischův altán.

V posledních letech byl rovněž zrekonstruován areál Loděnice, který nabízí příjemné posezení, projížďku na lodičkách s využitím workoutového hřiště, hřišť pro míčové hry a jiné sporty.

Město Karviná má velmi rozmanité okolí a nabízí tak obyvatelům skvělou polohu, odkud vyrazit na výlet, ať už sami, s přáteli či rodinou. Turisté rozhodně ocení nedaleké Beskydy, které jim nabídnou sjezdovky, turistické trasy, bobové dráhy, ale i houbové žně.

Oblíbenou atraktivitou v blízkém okolí Karviné je rovněž Archeopark v Chotěbuzi, který je národní kulturní památkou a návštěvníkovi poskytuje nevšední zážitek. V nedaleké Doubravě naleznete Dinopark, který je atrakcemi doslova nabitý. Jeho desítky ozvučených scén s robotickými modely dinosaurů nadchnou každého návštěvníka.